Ar ,,Tado ūkyje‘‘ galima įsigyti dovanų kuponus?
Taip. ,,Tado ūkio‘‘ dovanų kuponas puiki dovana artimiesiems bei draugams. Užsisakyti galite elektroninėje parduotuvėje, el.paštu tadoukis.lt@gmail.com arba telefonu +37065999376.
Kaip sodinti koloninius vaismedžius?
Sodinimo metu, svarbiausia, poskiepį nukreipti į šiaurinę pusę, kad nepažeistų kaitri saulė. Obelys ir kriaušės su sėkliniais poskiepiais sodinami tokiame pačiame gylyje, kaip ir augo medelyne. Svarbu, kad skiepo vieta būtų virš žemės. Vyšnios ir slyvos gali būti sodinamos ir kiek giliau. Vaismedžiai su vegetatyviniais poskiepiais sodinami taip, kad skiepo vieta liktų apie 8 cm virš žemės.
Kada galima sodinti vaismedžius ir vaiskrūmius bei dekoratyvinius augalus?
Vazonuose augintus augalus galima sodinti visą šiltąjį sezoną – nuo pat pavasario iki vėlyvo rudens. Augalai, kurie buvo iškasti iš grunto sodinami rudenį, kuomet augalų vegetacija jau visiškai sustojusi. Galima sodinti anksti pavasarį, įšilus žemei, dar prieš brinkstant pumpurams, kai dirvos temperatūra 10 cm gylyje įšyla iki 5-7 laipsnių. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis jau kovo mėnesio gale – balandžio mėnesį ,, vidutinė purenamo ruožo temperatūra 10 cm gylyje daug kur šalyje svyruoja apie 6–10 °C, aukščiausia šiame gylyje kyla iki 15–20 °C”.
Kokiais atstumais sodinami vaismedžiai?
Sodinimo atstumai priklauso nuo pasirinktos formos vaismedžių bei veislės. Vidutinio augumo vaismedžiai sodinami kas 3 – 4 m. Tačiau verta pabrėžti, kad sodinimo atstumai labai priklauso ir nuo planuojamo formavimo būdo. Pavyzdžiui, jei numatoma augalą formuoti verpstės forma, sodinimo atstumai sumažėja iki 2 metrų. Visi koloniniai vaismedžiai sodinami bent kas 1,5 m, o kolonines obelis galima sodinti kas 0,7 m.
Kokio dydžio duobes kasti vaismedžiams?
Duobės dydis priklauso nuo vaismedžio šaknų apimties ir dirvožemio derlingumo. Mažiau derlinguose dirvožemiuose kasama didesnė duobė. Jei dirvožemis derlingas – pakaks ir duobės, kurios diametras būtų kaip šaknynas, rpdedant pridedant sprindį aplink.
Kada galiu tikėtis sulaukti GAUSAUS derliaus pasodinus vaismedžius?
Derėjimo laikas labai priklauso nuo genties, rūšies, klimato sąlygų bei augalo veislės. Tačiau dažniausiai tai trunka keletą metų po pasodinimo. ,,Tado ūkio‘‘ siunčiami vaismedžiai jau būna 2 – 3 metų amžiaus sodinukai, dažniausiai jau ir derantys. Derėjimo laikas sode skaičiuojamas nuo augalo pasodinimo į nuolatinę vietą. Visgi, verta pabrėžti, kad jau pirmųjų vaisių galite paragauti ir 1 – 2 aisiais metais po pasodinimo.
VAISMEDŽIAI | Derėjimo laikas sode po |
Abrikosai | 2-5 metų |
Kriaušės | 3-5 metų |
Medlievos | 2-3 metų |
Obelys | 2-4 metų |
Persikai | 2-4 metų |
Slyvos | 2-3 metų |
Trešnės | 3-6 metų |
Vyšnios | 3-5 metų |
Kokią žemę parinkti vaismedžiams?
Į molingą dirvą pridedama durpių, komposto, stambaus smėlio. Dirvos gerinimui puikiai tinkamas saprohumusas. Jei dirvožemis smėlingas, būtina pridėti daugiau durpių ir molingos puveningos žemės, komposto. Į žemių mišinį galima įberti šiek tiek mineralinių ir organinių trąšų.
Kodėl mano vaismedžiui/augalui reikalingas kitas augalas apdulkintojas?
Jei Jūsų augalas nėra savidulkis, jis yra kryžmadulkis, kuriam reikalingas kitos ar tos pačios rūšies veislės augalas, žydintis tuo pačiu metu. Tai yra raktas į gausų derėjimą. Daugeliu atveju medis neduos vaisių dėl blogai parinktos veislės ar net rūšies. Pavyzdžiui, obelis negali apdulkinti kriaušės. O anksti žydinti obelis, negali apdulkinti vėlai žydinčios obels. Tačiau dvi skirtingos ar tos pačios veislės obelys, kurios žydi vienodu laiku, bus geros apdulkintojos viena kitai.
Ar vaismedžių genėjimas būtinas?
Jūsų vaismedžio augimas, augimo stimuliavimas ir net derliaus kiekis priklauso nuo tinkamo genėjimo. Genėti turėtumėte ir Jūs. Visi ,,Tado ūkio‘‘ vaismedžiai ir vaiskrūmiai profesionaliai genimi. Pasisodinę įsigytą augalą savo sode turėtumėte toliau tęsti genėjimą. Peržiūrėkite mūsų tinklaraščio įrašą ,,Sėkmingas vaismedžių genėjimas‘‘, kad sužinotumėte daugiau ir gautumėte profesionalių patarimų dėl genėjimo. Genėjimui rinkitės profesionalius genėjimo įrankius.
Kada tinkamiausias laikas genėti vaismedžius?
Tinkamiausias laikas genėti vaismedžius yra vėlyvas ruduo arba ankstyvas pavasaris. Jei to nespėjama padaryti dar rudenį, kitas tinkamas metas genėjimui – pasibaigus labai šaltiems orams. Tačiau ne vėliau, nei pradėjo brinkti pumpurai.
Per kiek laiko nuo užsakymo pateikimo galiu tikėtis gauti siuntą?
Jei užsakymas buvo pateiktas sekmadienį – ketvirtadienį iki 11 val., užsakymai išsiunčiami dar tą pačią ar kitą dieną, priklausomai nuo užsakymų kiekio. Tad dažniausiai augalus pristatome per 1- 3 d.d. Užsakyti augalai nuo ketvirtadienio 11 val. iki sekmadienio, ruošiasi pristatymui jau pirmadienį – antradienį. Intensyvaus sezono metu t.y. kovą – gegužę, sodinukus pristatome per 3 – 5 d.d. Daugiau apie pristatymo sąlygas skaitykite SODINUKŲ IR AUGALŲ PRISTATYMO SĄLYGOS.
Ar galiu pakeisti užsakymo laiką bei datą?
Žinoma. Jei norite prekes gauti tam tikrą dieną ar laiką, prašau susisiekite su mumis telefonu +37065999376 arba elektroniniu paštu tadoukis.lt@gmail.com ir padėsime suderinti Jums patogų laiką.
Mano augalai atvyko apvytę. Ar jie mirę?
Siuntimo metu mūsų augalai keliauja supakuoti tamsioje dėžėje dvi ar daugiau dienų ir yra veikiami temperatūros svyravimų. Augalų lapų vytimas yra įprasta, kadangi jie veikiami nepalankių sąlygų, taip taupo savo energiją. Tad dėl to nevertėtų jaudintis. Gausiai paliejus, augalai greitai atsigaus.
Ką reiškia etiketė ,,Augalas neseniai pasodintas į vazoną. Rekomenduojama nepersodinti 3 – 4 savaites‘‘ ?
Jei gavote augalus su etikete ,,PATARTINA NEPERSODINTI 3 – 4 SAVAITES – AUGALAS NESENIAI PASODINTAS Į VAZONĄ”, šiuos augalus geriau kurį laiką laikyti vazonuose, kad sutvirtėtų. GALIMA sodinti ir dabar, tačiau tai reikėtų daryti itin atsargiai. Augalą atsargiai išimkite su žemių gumulu (netraukiant už stiebo!) nenupurtant jų ir įdėjus į duobę užpilti paruošta žeme.
Turime paruošę keletą dažniausiai užduodamų klausimų straipsnių, kuriuose rasite kur kas daugiau atsakymų. Jei Jums reikia kitos pagalbos, susisiekite su mumis!